Moleküler Yapı Görüntüleme Sistemleri (Sherlock Observer) - İnova Teknik

İçeriğe git
MOLEKÜLER YAPI GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLERİ
Gıda Maddelerini Kimyasal Yapılarına Göre Görüntüleme (Sherlock Observer) ileri teknoloji ile gıda maddelerinin kimyasal yapılarına göre gözlemlenmesi sağlanır.
Yenilikçi ileri teknoloji ile gıda maddelerinin kimyasal yapılarına göre gözlemlenmesi sağlanır.
Sherlock Observer
NIR spectroscopy tekniği kullanan teknoloji ile gıda üretim prosesi sürekli gözlem altında tutulur. Bu spectral veriler, ürünün kimyasal yapısı ile ilgili bilgi içerir ve bu yapı analizi sonucu görüntü renklendirilerek değişik yapıdaki maddeler anlaşılır ve gözlemlenebilir hale getirilir. Bu sayede Observer paketleme öncesi üretim proses kontrolü ve ürünlerin son kontrol aşamasında hassasiyet ve doğruluk garanti eder. Kaliteyi ilgilendiren her türlü bilgi işlenir, kayıt edilir ve ürün parti bilgileri ile ilişkilendirilebilir.

Sherlock Observer’ın yabancı madde önleme kabiliyeti oldukça başarılıdır. Her türlü yabancı madde, parça, cam kırıkları, plastik parçalar, metal, ağaç parçaları, karton, bitki, tahta, hatta haşere ve tanımlanmış ürünün dışındaki her şey Sherlock Obersver tarafından tespit edilir. Renk, şekil, yüzey ve yoğunluk farkları, bu tespitin yapılması için önemli değildir, farklılık doğurmaz. İstenmeyen bir madde ile karşılaşılması durumunda Observer ürünü ayırmak veya hattı durdurmak için harici bir sinyal verir. Otomatik olarak her bir yabancı maddenin ayrılması isteniyorsa Sherlock Seperator veya Air modeli daha uygundur.

Solda 2 adet böğürtlen, taş, metal, plastik ve karton parçası.

Sağda ile kimyasal yapı görüntüleme teknolojisi ile elde edilen görüntü bulunmaktadır, böğürtlenler yeşil olarak gösterilmiş olup diğer maddeler kırmızıdır.

Solda ananas dilimi görülebilir.

Sağda ise bu dilimin kimyasal yapı görüntüleme teknolojisi ile elde edilen görüntü bulunmaktadır. Ananasın ortasındaki acı, sert ve tatsız kısım ürünün kalite gereksinimlerini karşılamaktan uzaktır.

Bu bölüm Observer ile tespit edilebilir, meyvenin göbeği ananas işleme prosesi boyunca gözlenebilir, sürekli kayıt edilebilir ve ürün parti bilgileri ile ilişkilendirilebilir.
İNOVA TEKNİK
Organize Sanayi Bölgesi Mah. Sırça Cad.
4. Blok, No:6 34956 Tuzla / İSTANBUL
T: 0 216 514 25 80
E: info@inovateknik.com
Telif Hakkı © 2011-2023 İnova Teknik Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi. Tüm Hakları Saklıdır.
İçeriğe dön