Kameralı Boş Şişe Kontrolü (Omnivision) - İnova Teknik

İçeriğe git
KAMERALI BOŞ ŞİŞE KONTROLÜ
Saatte 84,000 şişeye kadar kontrol edebilen şişe kontrol makinasıdır. Bantsız tasarıma sahip olmasıyla bakım maliyeti düşük ve bakteri üremesi vb riskleri minimuma indirgenmiştir.
Boş Şişe Kontrolü
Kontrol bölgeleri
Taban
Dış yüzey
İç yüzey
Boyun bölgesi
Sıvı kalıntısı

Tespit edilebilen problemler
Yabancı maddeler
Kostik sıvı kalıntısı
Hasarlı bölge
Transparan film
Aşınmalar
Camdaki kusurlar
Omnivision II dakikada 1400 şişeyi 360⁰ tarama ile kontrol eden tek cihazdır. Tarama kalitesi, tekrarlanabilirliği ve güvenilirliği ayrıca minimum hatalı ayırma oranı ile endüstri standartlarının ilerisindedir.
Boş Şişe Kontrolü
Endüstri ve askeri standartlardaki elektronik devre tasarımları, eşsiz Filtec soğutma teknolojisi ile sıcaklık nedeniyle oluşan tüm sorunlar elimine edilmiştir. Gelişmiş yıldız tekerli şişe idare sistemi, entegre hat yönetimi ve ayırma sistem sahip olma maliyetlerini düşürür. Çok az aşınan parçaya sahiptir ve mevcut hatlara kolaylıkla uyarlanabilir.

En yakın rakibinin 1/3’ünden daha az bir alana kurulabilir. 3mt’lik bir alana kurulabilir.

Modüler tasarımı sayesinde ek modüller ile yeni fonksiyonlar eklenebilir.

Taban kontrolü:
Yüksek hızlı kamera, LED aydınlatma ve gelişmiş optikler kullanılır.

Selofan tespiti:
Polarizasyon sistemi, gelişmiş optikler ve yazılım ile insan gözü ile tespiti zor olan selofan görüntülenip tespit edilebilir hale gelir.

Kostik sıvı kalıntısı:
Yıkama hattından sonra şişelerde kostik kalıntı kalması çok ciddi kalite problemi oluşturur.
Bunun tespiti için yüksek frekanslı radyo dalgaları veya IR ışın kullanan 2 değişik sistem sunulabilir.

İç yüzey taraması:
Omnivision II iç yüzey taramasını boyun bölgesinden bakarak yapar. İç yüzeyi tarayarak etiketin arkasında kalan bölge de taranmış olur. Özel optiklerle donatılmış ayrı bir kamera daha iç yüzey taramasını yaparken ikinci bir taban taraması da yapmış olur.

Dış yüzey Taraması:
Omnivision II giriş bölgesinde şişeleri döndürerek her şişe için 12 değişik görüntü alıp dış yüzey taraması yapan tek cihazdır.her şişe için alınan bu 12 adet görüntü gelişmiş yazılımda birleştirilir ve tarama yapılır.

Kapak bölgesi kontrolü:
Kapak bölgesindeki bir problem, kapağın iyi mühürlenmemesine neden olabilir ve bu durum ürünün kalitesini tehlikeye sokar.
Omnivision II 70mm çapına kadar şişe ağzı kontrolü için gelişmiş optikler, strobo LED aydınlatma ve kendini kanıtlamış görüntü işleme yazılımı kullanarak bu bölgedeki çatlak, çapak, kırık vb hataları tespit eder.

Şişe ağzı kontrolü:
Şişe ağzında bulunabilecek çatlak, kırık ve çapaklar tüketiciye zarar verebileceği gibi kapağın tam kapanmaması veya zor açılması gibi problemler oluşturur.
Omnivision II vidalı ve çevirmeli kapak kullanan şişeler için özel optikler, tepe kamerası ve yazılım kullanarak 720⁰ ye kadar vida yolunu ve tüm vida yolu dilimlerini takip edip kontrol edebilir.
İNOVA TEKNİK
Organize Sanayi Bölgesi Mah. Sırça Cad.
4. Blok, No:6 34956 Tuzla / İSTANBUL
T: 0 216 514 25 80
E: info@inovateknik.com
Telif Hakkı © 2011-2023 İnova Teknik Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi. Tüm Hakları Saklıdır.
İçeriğe dön